O společnosti

Že jste o nějakém ONIO ještě nikdy neslyšeli? Nevadí –⁠ třeba vám budou povědomější naše e-shopy Pneumatiky.cz nebo Rucni-naradi.cz. Tyto a mnohé další naše firma sdružuje a stará se o jejich růst. O tom, že nejsme úplně nejmenší vypovídá i náš roční obrat, který se momentálně pohybuje okolo 1,5 miliardy.

Jak vznikl název ONIO

Možná Vás napadá otázka, jak jsme přišli zrovna na název ONIO. Od počátku jsme měli jasno ve dvou věcech: chceme tu být pro koncové zákazníky a chceme prodávat zboží online. Zřejmě náhodou jsme narazili na pojem oniománie (nyní známější pod termínem shopaholismus), který označuje velkou touhu po nakupování. A název naší společnosti byl na světě.

Něco o naší historii

Náš příběh začíná stejně jako u řady firem v garáži. Doslova. V roce 2003 vzniká firma Vojtěch Schwangmaier, která expeduje pneumatiky prvním zákazníkům. Další rok jich rozesílá o něco víc. Pak o hodně víc. A v roce 2006 konečně vzniká samotná firma ONIO s.r.o. Přibývají noví kolegové a následně celá oddělení. K shopu E-pneumatiky.cz postupně přibývá novější (a dnes už výrazně větší) obchod Pneumatiky.cz a také nový shop Rucni-naradi.cz. Dál už to jde ráz naráz.

Není to jen o práci

Moderní kanceláře, pohodová atmosféra a skvělí kolegové tvoří zdravý základ každé úspěšné firmy. A jinak to není ani v ONIO. Pořádáme spoustu společných akcí, výletů i sportovních aktivit, takže si určitě najdeš svůj šálek kávy. V tuhle chvíli má ONIO 70 zaměstnanců a i když nejsme start-up, určitě nejsme ani korporát. Jsme zkrátka středně velká firma se super lidmi, se kterými je radost pracovat.

Je nám tu dobře

Moderní kanceláře, pohodová atmosféra a skvělí kolegové tvoří zdravý základ každé úspěšné firmy. A jinak to není ani v Oniu. Prosazujeme agilní přístup – takže se nikdo nemusí bát na cokoli zeptat.

APEK | certifikát kvality

Přední internetové obchody společnosti ONIO jsou držiteli certifikátu APEK – certifikovaný obchod nevládní neziskové organizace, občanského sdružení podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, registrovaného u Ministerstva vnitra ČR.

Heureka: ověřeno zákazníky | garance

Obchody ONIO s.r.o. jsou úspěšně zapojeny do nezávislého zákaznického hodnocení portálu Heureka.cz. Díky dlouhodobě stabilní spokojenosti zákazníků získal obchod Pneumatiky.cz za své kvalitní služby exkluzivní ocenění – Pečeť Garance nákupu webu Heureka.

Ocenění: Shop roku | WebTop100

Internetový obchod Pneumatiky.cz se pravidelně umisťuje na předních žebříčcích v prestižních soutěžích Shop roku a WebTop100.

2009 finalista kategorie Cena kvality
2010 1. místo, vítěz kategorie Cena kvality
2011 finalista kategorie Cena kvality
2012 finalista kategorie Cena kvality
2013 finalista kategorie Cena kvality
3. místo 2010 na oborovém žebříčku v kategorii e-shop WebTop100
1. místo 2011 na oborovém žebříčku v kategorii e-shop WebTop100
1. místo v kategorii Cena kvality: auto-moto v anketě Shop roku: 2010
2. místo v kategorii Cena popularity: auto-moto v anketě Shop roku: 2011
5. místo v kategorii Cena kvality: pneumatiky v anketě Shop roku: 2012
4. místo v kategorii Cena kvality: pneumatiky v anketě Shop roku: 2013
3. místo v kategorii Cena kvality: pneumatiky v anketě Shop roku: 2017
1. místo v kategorii Cena popularity: auto-moto v anketě Shop roku: 2018
1. místo v kategorii Cena kvality: pneumatiky v anketě Shop roku: 2019
3. místo v kategorii Cena kvality: pneumatiky v anketě Shop roku: 2020
1. místo v kategorii Cena kvality: pneumatiky v anketě Shop roku: 2021